5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

От голямо значение е и дебелината на пръчките, които ще присаждаме. И калемът, и подложката трябва да са с еднаква дебелина.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

Всички вие имате нарастваща нужда от достоверна, навременна и задълбочена информация и идеи. Нашите интегрирани мултимедийни канали са насреща, за да задоволят очакванията на аудиторията.

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

Поради тази причина се извършва още една пролетна обработка, предимно с култиватори.

Те са най-сериозният конкурент на лозите и ако ги оставим на мира, силно намаляват добива и общото състояние на насаждението.

Калемът трябва да се постави там, където пръчката лозя започва да се вдървесинява.

Флекси (гъвкави) резервоари за вода (питейна и дъждовна)

Запишете се за нашия бюлетин и следете за промоции и отстъпки

Те могат да се агрегатират към почвообработващи машини или към собствена рама отстрани на трактора.

А когато теренът е наклонен, да се предпочитат машини с плоскорезни работни органи.

В по-малките лозарски масиви и в частните градини се използват обикновени дървени подпори за свързване на теловете. Изложени на влага и неблагоприятни атмосферни влияния, техният живот е бил твърде кратък, за да се говори за финансова рентабилност.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar